Blog

انواع پنجره دوجداره از نظر باز شو

۱- پنجره دوجداره ثابت: در این نوع پنجره هیچ گونه بازشویی نداریم و تنها یک فریم و یک قاب به مراه شیشه دوجداره داریم.

 

۲- پنجره دوجداره تک حالته: در این حالت پنجره دوجداره فقط از یک جهت و به صورت لولایی باز و بسته می شود.

۳- پنجره دوجداره دوحالته: ذر این حالت پنجره هم از یک جهت به صورت لولایی باز می شود و هم با دادن دستگیره به سمت بالا از عرض بالا نیز مانند پنجره قطار به صور زاویه ۲۵ درجه باز می شود. نحوه بازشو در این مدل از پنجره همانند پنجره قطار می باشد . با توجه به کیپ تر بودن پنجره مدل دوحالته در هنگام بسته شدن، پیشنهاد می گردد جهت بالا بردن میزان عایقی پنجره خود از یراق آلات دو حالته استفاده نمایید.

 

۴- پنجره دوجداره کشویی: در این حالت پنجره به صورت ریلی باز و بسته می شود، می تواند چب بازشو باشد و راست بازشو. در این حالت پنجره نسبت به لولایی عایق کمتری دارد. پنجره کشوییا با توجه به نحوه بازشو آن که در هنگام باز شدن فضایی را اشغال نمی کند، به یک از محبوب ترین انواع پنجره دوجداره تبدیل شده است اما این پنجره دارای معایبی می باشد که پیشنهاد می گرد مقاله پایین مطالعه شود.

۵-درب دوجداره: یک درب می باشد با عرض و ارتفاع استاندارد و مشخص، که دو طرف دستگیره و قفل سوییچی دارد. می تواند به سمت بیرون باز شود و یا به سمت داخل ، انتخاب با مشتری می باشد. همچنین می تواند چپ و یا به سمت راست باز شود.

۶- پنجره دوجداره فولکس واگنی: در این حالت پنجره مثل درب ماشین فولکس واگن باز و بسته می شود ، و به همین خاطر نیز به این نام مشهور است. کارکردی مشابه با پنجره ریلی و کشویی دارد اما در این حالت ابتدا پنجره ۱۲ سانت به سمت داخل می آید و سپس در ریل مخصوص خود قرار می گیرد. پنجره فولکس واگنی یک پنجره ریلی و کاملا عایق و استاندارد می باشد و جهت مصارف ویلایی بسیار مناسب می باشد.

 

۷- پنجره دوجداره آکاردئونی: در این حالت پنجره مطابق با آکاردئون باز و بسته می شود. در هنگام باز شدن پنجره کلیه لنگه ها به یک سمت جمع می شوند و بر روی یک لنگه ثابت در یک طرف قرار می گیرد. جهت یکسان کردن دو فضا این نوع پنجره بسیار مناسب می باشد.

۸- پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید: این نوع پنجره از مدل های کشویی و اسلایدینگ می باشد که عملکردی بسیار عایق دارد، و در ابعاد بزرگ مخصوصا با پروفیل آلومینیوم قابل تولید می باشد. پنجره لیفت اند اسلاید در حال حاضر تنها با پروفیل upvc آلمانی و آلومینیوم ترمال بریک قابل تولید می باشد و با پروفیل های upvc ایرانی قابل تولید نمی باشد. این نوع پنجره جهت فضاهای ویلایی بسیار مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian